کنایه یک نماینده ، فوتی های کرونا را به متوفیان سندرم حاد تفنسی تغییر نام داده اند، شهرهای آلوده قرنطینه شوند

به گزارش وبلاگ 2012، یکی از نمایدگان مجلس شورای اسلامی گفت: برای مقابله با فرایند کنونی شیوع بیماری کرونا باید تصمیم های بزرگتری علاوه بر درمان گرفته گردد که شامل قرنطینه شهرها، منع سفر و مقابله با گسترش عوامل بیماری است.

کنایه یک نماینده ، فوتی های کرونا را به متوفیان سندرم حاد تفنسی تغییر نام داده اند، شهرهای آلوده قرنطینه شوند

به گزارش وبلاگ 2012 به نقل از ایرنا، رضا شیران خراسانی اضافه نمود: چنین اقداماتی فراتر از فعالیت های صرف درمانی کنونی و نیازمند همکاری و ورود دیگر نهادها و مجموعه های اجرایی در سطح کشور است.

وی به تجربه پیروز قرنطینه استان ووهان در کشور چین با جمعیتی معادل جمعیت ایران اشاره و بیان نمود: دولت ایتالیا نیز اخیرا قرنطیه شهرهای آلوده آن کشور اروپایی را شروع نموده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما نیز باید جهت جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در خراسان رضوی، مشهد و البته جلوگیری از شیوع ویروس به شهرهای کوچک استان که همچنان در شرایط سفید قرار دارند از ابزار قرنطینه استفاده و به مردم صادقانه در این خصوص هشدار داده و اطلاع رسانی کنیم.

وی همچنین گفت: اطلاع رسانی صحیحی در مورد مرگ و میر ناشی از کرونا صورت نگرفته و فوتی های کرونا به افراد متوفی و مشکوک به سندرم حاد تفنسی تغییر نام داده اند که این اقدام اصلا صحیح نیست. تا به امروز اعلام شده 89 نفر مبتلا به سندرم حاد تنفسی در خراسان رضوی فوت نموده اند و حدود 20 نفر نیز به دلیل کرونا جانباخته اند.

شیران خراسانی اضافه نمود: با این وجود، مسوولان می گویند هنوز پاسخ آزمایش کرونای متوفیان ناشی از سندرم حاد تنفسی نیامده و تعیین نیست علت فوت آنها چیست. این اظهارات زمانی صورت می گیرد که عامل بیماری زای دیگری به جز کرونا و با علائم مشابه وجود ندارد لذا این فوت ها دلایل دیگری ندارند.

وی ادامه داد: در مشهد با شیوع بیماری کرونا مواجهیم و این موضوع اثبات شده لذا با توجه به میزان شیوع این بیماری در خراسان رضوی و آمار مبتلایان از ابتدای اسفند ماه تا به امروز در شرایطی قرار داریم که ظرف 20 روز آینده تختی برای بستری بیماران کرونا در این استان باقی نخواهد ماند.

این نماینده مجلس گفت: با تداوم این میزان شیوع بیماری همه گیر اگر شمار مبتلایان به کرونا به نیم درصد جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی برسد آنگاه شاهد 35 هزار مبتلا خواهیم بود. این رقم از گنجایش کنونی تختهای بیمارستانی استان بسیار بیشتر خواهد بود لذا این افراد باید در بیمارستانهای صحرایی، سوله ها و سالنهای ورزشی درمان شوند.

وی اضافه نمود: در صورت تداوم فرایند شیوع کرونا، مردم به عنوان عناصر حاضر در خط مقدم این نبرد آسیب می بینند لذا باید خودشان مراقبت ها و توصیه ای بهداشتی را بکار گرفته و از حضور در جامعه و رفت و آمد درون و برون شهری غیرضروری خودداری نمایند تا چرخه فرایند شیوع کرونا شکسته و انتشار ویروس کووید 19 عامل بیماری کرونا مهار گردد.

شیران خراسانی ادامه داد: مراقبت های لازم آنگونه که باید در این زمینه در جامعه صورت نگرفته است و هنوز مردم در تجمعات، صف ها و ناوگان حمل ونقل عمومی در کنار یکدیگر، بدون ماسک و مراقبتهای بهداشتی حضور یافته و معاشرت می نمایند.

وی یکی از دلایل چنین شرایطی را فقدان اطلاع رسانی صحیح ذکر و بیان نمود: آگاهی دادن به مردم با ترساندن آنها بسیار متفاوت است. معتقدم اطلاع رسانی در مورد کرونا به درستی صورت نگرفته زیرا نتوانسته به مردم هشدار لازم را درباره اهمیت شیوع کرونا منتقل کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی همچنین روش مقابله با کرونا را در کشور نادرست توصیف و بیان نمود: دولت تمام کوشش خود را با مدیریت وزیر بهداشت، بر درمان مبتلایان متمرکز نموده و هرچند شاهد کوشش فداکارانه فعالان بخش درمان هستیم اما این سیاست اشتباه است زیرا باید با شیوع ویروس و منشا بیماری مقابله کرد.

وی گفت: نیازمند حضور همه نهادها و دستگاههای دخیل و حتی خارج از حیطه درمان و وظایف وزارت بهداشت و درمان هستیم لذا باید شخص و مقام عالی تری در کشور همچون رییس جمهوری مدیریت مقابله با کرونا را در سطح ملی به دست گیرد، نه یک وزیر.

منبع: همشهری آنلاین

به "کنایه یک نماینده ، فوتی های کرونا را به متوفیان سندرم حاد تفنسی تغییر نام داده اند، شهرهای آلوده قرنطینه شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه یک نماینده ، فوتی های کرونا را به متوفیان سندرم حاد تفنسی تغییر نام داده اند، شهرهای آلوده قرنطینه شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید