کوبا: دولت آمریکا میلیون ها انسان را از خدمات پزشکی محروم ساخته است

به گزارش وبلاگ 2012، وزیر خارجه کوبا در ملاقات با مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، از اقدام های ایالات متحده علیه همکاری انساندوستانه پزشکان کوبا با این سازمان انتقاد کرد.

کوبا: دولت آمریکا میلیون ها انسان را از خدمات پزشکی محروم ساخته است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 2012، وزیر خارجه کوبا روز دوشنبه در ملاقات با مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، اقدام های ایالات متحده علیه همکاری های پزشکی کوبا با این سازمان را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری پرنسا لاتینا برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا در ملاقات با تودروس آدانوم قبیسیوس مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت: اقدامات خصمانه واشنگتن در این بخش میلیون ها انسان را در جهان از خدمات پزشکی با کیفیت بالا محروم می کند.

با وجود اقدامات دولت آمریکا در جلوگیری از اقدامات بشردوستانه، کوبا در حال حاضر نزدیک به 30 هزار پزشک و متخصص مراقبت های بهداشتی در 65 کشور در چند قاره دارد.

آمریکا مدتهاست که کوبا را با بهانه های واهی تحریم کرده است. چندی قبل یک مقام ارشد دولت کوبا در خصوص ادامه روابط دیپلماتیک با آمریکا گفت، تا زمانی که واشنگتن تحریم های اقتصادی را علیه کوبا حفظ کند، خیلی سخت است که بتوان درباره پیشرفت درباره روابط دوجانبه به طور جدی فکر کرد.

این مقام کوبایی همچنین در زمینه انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا گفت که نباید انتظار تغییری در سیاستهای آمریکا داشت. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "کوبا: دولت آمریکا میلیون ها انسان را از خدمات پزشکی محروم ساخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوبا: دولت آمریکا میلیون ها انسان را از خدمات پزشکی محروم ساخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید