10 جاذبه گردشگری برتر نروژ

به گزارش وبلاگ 2012، شهرهای قرون وسطایی با امکانات مدرن منتظر پذیرایی از شما هستند. در این لیست با ده جاذبه گردشگری برتر نروژ آشنا می شویم. با ما ّهمراه باشید.

10 جاذبه گردشگری برتر نروژ

شهر معدنی Roros

این شهر چند قرن پیش مکانی برای استخراج مس بوده است. استخراج مس از قرن هفدهم در این شهر شروع شد و بیشتر از 300 سال یعنی تا سال 1977 ادامه داشت. این شهر در حدود 2000 خانه چوبی دارد که با ظاهر اصلی خود حفظ شده اند و ظاهری قرون وسطایی به این منطقه بخشیده اند. زمین های کشاورزی، این محدوده انجام عملیات استخراج را احاطه نموده است.

کلیسای چوبی Urnes

این کلیسا، انواع مختلف معماری را با کلیسای قرون وسطایی در آمیخته است و بعد از 900 سال همچنان پا بر جاست. آنچه که درباره این کلیسا جالب توجه است، موادی است که در ساخت آن به کار گرفته شده؛ استفاده از چوب به جای سنگ. این کلیسا که در ساحل غربی نروژ واقع شده، ترکیبی از سبک سلتیک، رومی و وایکینگی را در چوب به نمایش می گذارد. این کلیسا یکی از 28 کلیسای چوبی نروژ و قدیمی ترین آنها است که در قرن دوازدهم ساخته شده است. اثری هنری که فرهنگ نورس قبل از مسیحیت را با مسیحیت قرون وسطایی پیوند می دهد.

آبشار ورینگفوسن (Voringfossen)

آبشار ورینگفوسن مشهورترین آبشار نروژ است که با 180 متر ارتفاع در رده هشتاد و سوم فهرست بلندترین آبشار های نروژ واقع شده است. این آبشار که در دره Mabodelen، بین اسلو (Oslo) و برگن (Bergen) واقع شده، 200 سال است که مورد توجه گردشگران واقع شده است. برای رسیدن به هتلی که در سال 1880 بر بالای آن ساخته شده، مهمانان باید 1500 پله را بالا بروند. یک نیروگاه برق آبی در بالای این آبشار احداث شده است.

کلیسای جامع Nidaros

زمانی که ویلیام فاتح در سال 1066 سرگرم حمله به بریتانای کبیر بود، وایکینگ ها مشغول ساخت کلیسای جامع Nidaros، در شهر تروندهایم (Trondheim) بودند. اکنون بعد از گذشت نزدیک به هزار سال، این کلیسا مهم ترین کلیسای نروژ و عظیم ترین ساختمان قرون وسطایی اسکاندیناوی است. این بنا به افتخار الاف (Olav)، سردسته وایکینگ ها که بعد ها به پادشاهی رسید، ساخته شد. الاف در جنگی در سال 1030 در نزدیکی تروندهایم کشته شد و برادرزاده اش در سال 1066 ساخت این کلیسا را شروع کرد. ساخت آن در سال 1090 به خاتمه رسید ولی گسترش آن تا سال 1300 به طول انجامید و بلافاصله به یک مقصد زیارتی در نروژ تبدیل شد.

نردکپ (Nordkapp)

اگر می خواهید از دیدن خورشید در نیمه های شب لذت ببرید، نردکپ مقصد مناسبی برای سفر شما خواهد بود چرا که در این منطقه بین 14 ماه مه تا 29 جولای، خورشید غروب نمی کند. این منطقه شمالی ترین نقطه اروپا است که با شبکه جاده ای بین المللی در ارتباط است. نردکپ یک مقصد گردشگری تابستانی است که سالانه 200000 بازدیدنماینده دارد. در سفر به نردکپ از دیدن منظره های چشم نواز و طوطی های دریایی در زیستگاه اصلی شان لذت خواهید برد.

یخچال طبیعی Jostedalsbreen

برای توصیف عظیم ترین یخچال طبیعی اروپا همین دو کلمه کافی است؛ پوشیده از یخ و چشم نواز. این یخچال در جنوب نروژ و در پارک ملی Jostedalsbreen Glacier واقع شده است. شما در این منطقه اجازه پیاده روی و اسکی روی یخ خواهید داشت اما باید توجه کنید که تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید تا هنگام انجام این فعالیت های ورزشی، خطری تهدیدتان نکند. بهتر است از تورهایی که برای این منظور در نظر گرفته شده، بهره ببرید.

موزه کشتی وایکینگ ها

قرن ها پیش از این، وایکینگ ها در دریاهای شمالی سفر می کردند و موجب ایجاد ترس و وحشت در اهالی مناطقی که قصد حمله به آنجا را داشتند، می شدند. امروزه گردشگران می توانند در موزه اسلو بعضی از کشتی های متعلق به وایکینگ ها و مربوط به قرن نهم را بازدید نمایند. یکی از این کشتی ها، کشتی اوزبرگ است که در گورپشته ای در نزدیکی اوزبرگ یافت شده است. این موزه همچنین مجموعه ای از منسوجات، ابزارها، وسایل خانه و اشیایی که در مقبره های وایکینگ ها یافت شده است را به نمایش گذاشته است.

کلیسای چوبی Heddal

این کلیسا که بر طبق افسانه های محلی تنها در سه روز و توسط 5 کشاورز و تماماً از چوب، ساخته شده، عظیم ترین کلیسای چوبی نروژ است. پس از بازسازی و ترمیم هایی که در قرون 19 و 20 میلادی بر روی این بنا اجرا شده، این کلیسا هم اکنون نیز برای انجام مراسم ازدواج و روزهای یکشنبه در ماه های تابستان، استفاده می گردد. این کلیسا که در نوتودن (Notodden) واقع شده است به مریم باکره تقدیم شده است.

Bryggen

این ساختمان های قدیمی و قایق های زیبا که در کنار دریا قرار گرفته اند و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارند، جلوه بی نظیری به این منطقه داده اند. Bryggen که در نزدیکی برگن که برای مدت 400 سال یک مرکز تجاری مهم در قرون وسطا و بخشی از پیمان هانزایی بود، واقع شده است. امروزه نیز بازرگانان می توانند از خرید و گشت و گذار در کوچه های آن لذت ببرند.

آبدره Geirangerfjord

شاید مشهورترین جاذبه های گردشگری نروژ، آبدره ها باشند. زیباترین آنها Geirangerfjord است که در جنوب غربی نروژ و در نزدیکی شهر ساحلی السوند (Ålesund) واقع شده و نزدیک به 15 کیلومتر طول دارد. این آبدره یک شگفتی طبیعی است که با صخره های بلند و باشکوه و کوه های سرسبزی به ارتفاع 1000 متر، احاطه شده است. آبشار های زیبا و مزارع و چشم اندازهای بی نظیر، به زیبایی این منطقه افزوده است. منبع: Touropiaمنبع: گردشبان

به "10 جاذبه گردشگری برتر نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه گردشگری برتر نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید