10 حقیقت جالب درباره کمپانی لامبورگینی

به گزارش وبلاگ 2012، خبرنگاران: کمپانی لامبورگینی یکی از برترین سوپراسپرت سازان دنیا بوده و اتومبیل های شگفت انگیزی را به فراوری می رساند. امروزه افراد مشهور به دنبال انتخاب و خرید آخرین مدل از محصولات کمپانی لامبورگینی هستند.

10 حقیقت جالب درباره کمپانی لامبورگینی

این شرکت یکی از محبوب ترین برند های ساخت اتومبیل در رسانه ها و برنامه هایی مانند تخت گاز (Top Gear) بوده و در مقالات اینترنتی درباره مدل های مختلف محصولات لامبورگینی صحبت می گردد.

با این همه اگر تمام مردم جهان بدانند که لامبورگینی چیست و چرا تا این حد محبوب است؛ باز هم اطلاعات کمی درباره لامبورگینی داشته و از حقایق شگفت آور آن بی خبر هستند؛ بنابراین ما دست به کار شده و در این متن به دنبال بیان نکاتی شگفت انگیزی درباره کمپانی لامبورگینی هستیم تا اطلاعات شما درباره یکی از بهترین خودروسازان جهان را افزایش دهیم.

لوگوی گاو نر

زمانی که یک برند به پیروزیتی جهانی برسد؛ لوگوی آن بلافاصله قابل تشخیص بوده و مردم در سراسر جهان می دانند که لوگوی یادشده چیست و به راحتی با ابعاد فعالیت شرکت مزبور آشنا می شوند.

این حقیقت کاملاً درباره کمپانی لامبورگینی صادق بوده و همه مردم جهان بلافاصله پس از دیدنِ گاوِ نمادین لامبورگینی با آن ارتباط برقرار می نمایند. ولی انتخاب یک گاو به عنوان لوگوی لامبورگینی اتفاقی نبود.

در واقع علاقه شدید مالک لامبورگینی به طالع بینی و پیش گویی باعث شد که لوگوی لامبورگینی یک گاو باشد. شخص مذکور متولد برج ثور بوده و به همین خاطر تصمیم گرفت که از نشانِ برج ثور یا همان گاو نر به عنوان لوگوی کمپانی خود استفاده کند.

رابطه سوسک و اونتادور

در حال حاضر ممکن است که بعضی از طراحی ها و ایده های مرتبط به ظاهر اتومبیل ها برای بسیاری از طراحان، حاصل یک فرایند اتفاقی باشد.

ولی واقعیت این است که بسیاری از طراحان برای طراحی محصول مورد نظر خود از عجیب ترین چیز های موجود الهام می گیرند. نمونه واقعی و صادق سخنِ ما لامبورگینی اونتادور (Aventador) است.

طراحان این اتومبیلِ فوق العاده مجبوب به سراغ سوسک ها رفته و شکل و ساختار اونتادور را مشابه با بدن آن ها طراحی نموده اند.

لامبورگینی برای قانون

اتومبیل های پلیس باید سریع باشند و در مواقع ضروری و در کوتاه ترین زمان ممکن به مکانی تعیین رسیده و در عملیات های تعقیب گریز عملکردی قابل قبول را به نمایش بگذارند.

در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان از اتومبیل های سریع به عنوان خودروی پلیس استفاده می گردد. کشور هایی مانند ایتالیا و دبی بیشترین استفاده را از اتومبیل های سریع به عنوان خودرو های امدادی و امنیتی دارند.

اما با این تفاوت که در ایتالیا از اتومبیل های سریع برای انتقال اعضای پیوندی بیماران استفاده شده و پلیس دبی از اتومبیلی همانند لامبورگینی اونتادور برای جلب نظر گردشگران و بازاریابی استفاده می نماید.

تراکتور و لامبورگینی

برند لامبورگینی اتومبیل هایی فوق العاده ساخته و امروزه نام محصولات این شرکت ایتالیایی را در میان بعضی از سریع ترین اتومبیل های جهان می بینیم.

اما لامبورگینی ابتدا کندترین وسایل نقلیه جهان را می ساخت! در حقیقت این کمپانی ایتالیایی با نام Lamborghini Trattori مشغول ساخت تراکتور بود و صاحبان آن از این راه به ثروت زیادی رسیدند.

ثروت آن ها بسیار زیاد بود و به همین خاطر لامبورگینی تصمیم به خرید چند فراری گرفت. مشکل کلاچ های فراری و درگیری با انزو فراری (Enzo Ferrari) منجرب به فراوری لامبورگینی 350 جی تی وی (Lamborghini 350GTV) شد؛ زیرا انزو فراری ادعا کرد که لامبورگینی چیزی از اتومبیل های اسپرت نمی داند و بهتر است که به فکر تراکتور های خود باشد.

ساخت تسلیحات

واقعیتی که بسیاری از مردم درباره فروچو لامبورگینی (Ferruccio Lamborghini) نمی دانند این است که او مکانیکی توانمند بوده و بدون اتکاء به دیگران تمام کار های مکانیکی را انجام می داد.

به همین خاطر او به عنوان یک مکانیک چیره دست به شهرت رسید. او در نیروی دریایی خدمت نموده و در جزیره رودس (Rhodes) با ساخت تسلیحات گوناگون توانایی های خود را اثبات کرد. لامبورگینی از تسلیحات و ساخت قطعات یدکی ماشین آلات مختلف آغاز کرد و تونی استارک (Tony Stark) یا همان مردِ آهنی کتاب های کمیک مارول کامیکس در دورانِ خود بود!

وفادار به پیرلی

هرکسی که با محصولات لامبورگینی رانندگی نموده باشد؛ می داند که این اتومبیل ها از تایر هایی فوق العاده استفاده می نمایند. این موضوع اتفاقی نبوده و شما باید بدانید که لامبورگینی با کمپانی تایرسازی پیرلی (Pirelli) همکار است.

لامبورگینی و پیرلی با انعقاد توافق نامه ای هیجان انگیز به یکدیگر وفادار بوده و هر یک از اتومبیل های لامبورگینی باید از تایر های پیرلی استفاده نمایند. پیوند و دوستی کمپانی های مزبور به حدی است که پیرلی تایر هایی خاص را برای مدل اونتادور به فراوری رساند.

ساخت اولین موتور برای وایپر

لامبورگینی همواره مورد تمجید و تشویق قرار گرفته و بی شک به تاریخ خود افتخار می نماید. در اواخر دهه 1980 طرحی برای توسعه داج وایپر (Dodge Viper) مطرح شده و لامبورگینی که در آن موقع در اختیار کرایسلر بود، باید پیشرانه وایپر را می ساخت.

داج می خواست که به جای استفاده از پیشرانه ای معمولی همه چیز را تغییر دهد و به همین خاطر به سراغ لامبورگینی رفته و از مهندسین آن برای طراحی نمونه اولیه پیشرانه وایپر یاری گرفت.

داج پیروز به ساخت نسخه آلومینیومی قالب پیشرانه لامبورگینی برای وایپر شد؛ اما نمونه ساخته شده قابل استفاده نبود. باید قبول کرد که لامبورگینی به وایپر قدرت بخشیده و عامل تغییر و تحولِ آن بوده است.

فراوری مداوم مدل کونتاش

بسیاری از اتومبیل ها به دلیل مسائل مختلفی که در فرایند ساخت و فروش آن ها وجود دارد؛ تا مدت ها به فراوری رسیده و روی خط فراوری کارخانه جات مختلف جا خوش می نمایند.

داستان لامبورگینی کونتاش (Lamborghini Countach) هم این چنین بوده و ما شاهد فراوری طولانی مدت این محصول در کمپانی لامبورگینی بودیم.

اتومبیل مزبور در سال 1974 معرفی گردید؛ اما تا سال 1990 به فراوری رسید و مسائل زیادی برای خریداران آن ایجاد شد. لامبورگینی کونتاش پیشگام شکل و شمایل امروزی اتومبیل های اسپرت بوده و به خاطر طراحی خارق العاده خود بسیار محبوب شد.

لامبورگینی بدون موتور

لامبورگینی به ساخت و توسعه پیشرانه های قدرتمند و فوق العاده مشهور است. با این وجود کمپانی خوشنام لامبورگینی برای نمایش یکی از نخستین محصولات خود دچار مشکل شده و در آن اثری از پیشرانه نبود! لامبورگینی 350 جی تی وی در سال 1966 و در جریان نمایشگاه ژنو رونمایی شد.

در حالی که تمام شرکت های حاضر در نمایشگاه مزبور کاپوت محصولات خود را بالا برده و مشغول نمایش موتور اتومبیل های خود بودند؛ لامبورگینی این کار را نکرد. در واقع لامبورگینی هیچ پیشرانه ای برای نمایش نداشت و فقط بدنه 350 جی تی وی را نمایش داد!

قایق گران قیمت

هنگامی که به لامبورگینی فکر می کنیم؛ فوراً طیف وسیعی از محصولات جاده ای و اتومبیل های سریع و فوق العاده را تصور خواهیم کرد. اما با وجود اینکه لامبورگینی از ساخت تراکتور آغاز نموده و طبیعتاً باید هنوز هم تراکتور بسازد؛ اصلاً انتظار ساخت قایق تفریحی توسط این شرکت ایتالیایی را ندارید.

لامبورگینی با الهام از مدل محبوب و پرطرفدار اونتادور یک قایق تفریحی ساخته است. قیمت اونتادور بیش از 500 هزار دلار است؛ اما برای خرید نسخه قایق آن با نام Aventaboat باید بیش از 1.3 میلیون دلار پرداخت کنید.

منبع:.hotcars

منبع: برترین ها

به "10 حقیقت جالب درباره کمپانی لامبورگینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 حقیقت جالب درباره کمپانی لامبورگینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید