40 هکتار از مراتع میاندوآب در آتش سوخت

به گزارش وبلاگ 2012، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: 40 هکتار از مراتع بخش باروق این شهرستان بر اثر آتش سوزی از بین رفت.

40 هکتار از مراتع میاندوآب در آتش سوخت

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ 2012، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: 40 هکتار از مراتع بخش باروق این شهرستان بر اثر آتش سوزی از بین رفت.

علی مولایی با بیان اینکه ماموران این سازمان پس از کسب اطلاع از بروز حادثه آتش سوزی بلافاصله به محل اعزام شدند، گفت: این آتش سوزی عصر روز گذشته در مراتع روستای قوروقچی در بخش باروق روی داد.

وی اضافه نمود: به علت وقوع این آتش سوزی در ارتفاعات، ماشین های آتش نشانی قادر به اطفای حریق نبودند و آتش با همکاری مردم و نیرو های امدادی خاموش شد.

وی با بیان اینکه برای اطفای این حریق آتش نشانان شهر باروق، روستای گل سلیمان آباد و همچنین محیط بانان اداره منابع طبیعی میاندوآب با تجهیزات مورد احتیاج نیز حضور داشتند، گفت: پس از 2 ساعت کوشش ماموران آتش نشانی و مردم محلی آتش مهار و از گسترش آن جلوگیری شد.

مولایی افزود: این آتش سوزی به علت بی احتیاطی یک چوپان در روشن کردن آتش رخ داده بود.

وی گفت: در امسال این دومین آتش سوزی وسیع در میاندوآب بود که در آن حجم قابل توجهی از مراتع در آتش سوخت.

در خرداد ماه امسال نیز 50 هکتار از مزارع گندم میاندوآب در حد فاصل روستا های گل سلیمان آباد و چالخاماز از توابع بخش باروق این شهرستان براثر وقوع آتش سوزی از بین رفت.

بخش باروق 72 روستا دارد و بیش از 50 درصد معیشت روستاییان این بخش از راه کشاورزی تأمین می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "40 هکتار از مراتع میاندوآب در آتش سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 هکتار از مراتع میاندوآب در آتش سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید