7148 پرونده ملکی مشکل دار در اراک تشکیل شده است

به گزارش وبلاگ 2012، شهردار اراک در خصوص املاک دچار مشکل سطح شهر بیان نمود: طی 20 سال اخیر، هفت هزار و 148 پرونده ملکی دچار مشکل در اراک تشکیل شده است که مشکل آنها تراکم مازاد، عدم استحکام و انسداد است و دارای آرای ماده 100 هستند.

7148 پرونده ملکی مشکل دار در اراک تشکیل شده است

به گزارش وبلاگ 2012، محمدکریم شفیعی در صحن رسمی شورای شهر اراک با بیان اینکه این پرونده ها 50 درصد مردم را درگیر کرده است، اضافه نمود: در جلسه اخیر که در این خصوص با حضور دادگستری و دادستان برگزار شد، مقرر شد که مشکل مردم در سه حوزه رفع شود. بر این اساس باید املاکی که دارای رای استنکاف هستند، جریمه ماده 100 و عوارض به روز را پرداخت کنند، تجاری های انسدادی عوارض خود را به روز پرداخت کنند و از املاکی که نیاز به حذف پارکنیگ دارند جریمه لازم دریافت شده و مبلغ دریافتی به ردیف ساخت پارکینگ در شهرداری اختصاص یابد.

شفیعی گفت: املاکی که دارای تراکم مازاد هستند باید به نظام مهندسی ارجاع شوند و در صورت لزوم استحکام بخشی کار انجام و سرانجام کار صادر شود.

وی گفت: شهروندان از امروز تا خرداد ماه سال 99 فرصت دارند که املاک خود را معین تکلیف و سرانجام کار دریافت کنند که این آیین نامه می تواند مسائل املاک شهر اراک را حل نماید.

شهردار اراک در خصوص افزایش شمار دوربین های ثبت تخلف سرعت غیرمجاز اضافه نمود: مکان نصب 12 دوربین در سطح شهر معین شده است که 4 دوربین در خیابان شهید شیرودی نصب خواهد شد و در خیابان شریعتی نیز جهت نصب دوربین فیبر نوری ایجاد شده است. نصب دوربین و صدور جرائم قطعا می تواند به کاهش سرعت کمک کند، همچنین دوربین های کمربندی ها نیز تعمیر شده و شمار آنها نیز افزایش خواهد داشت. محورهایی اصلی نیز مجهز به نصب دوربین ثبت تخلف خواهند شد، همچنین آمادگی لازم جهت در اختیار گذاشتن مرکز کنترل ترافیک و سرور دوربین ها به نیروی انتظامی از سوی شهرداری وجود دارد.

وی در خصوص تهیه بانک اطلاعاتی غرفه های سطح شهر گفت: در حال حاضر وضعیت تمامی غرف و قراردادها استخراج شده است. در ابتدای امر باید اقدام قانونی انجام شود و سپس جهت واگذاری مزایده برگزار می شود.

شفیعی در خصوص پروژه عمرانی تقاطع غیر همسطح شریعتی اضافه نمود: بتن ریزی راستگرد میرزای شیرازی طی هفته جاری انجام و آسفالت ریزی نیز هفته آینده اجرایی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "7148 پرونده ملکی مشکل دار در اراک تشکیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7148 پرونده ملکی مشکل دار در اراک تشکیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید