امیدواری ظریف به از سرگیری تعاملات تجاری شرکت های ایرانی با کرواسی

به گزارش وبلاگ 2012، وزیر امور خارجه در ملاقات با وزیر خارجه کرواسی با اشاره به مسائل شرکت های ایرانی در کرواسی به علت تحریم های آمریکا، ابراز امیدواری کرد این شرکت ها مجددا تعاملات خود را از سر بگیرند.

امیدواری ظریف به از سرگیری تعاملات تجاری شرکت های ایرانی با کرواسی

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ 2012، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا در این شهر حضور دارد، با همتای کروات خود دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف در دیدار با وزیر خارجه کرواسی، بر علاقه مندی کشورمان برای توسعه روابط مالی با کرواسی تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت های متعدد ایرانی دارای روابط مالی با کرواسی، به علت تحریم های آمریکا با مشکلاتی روبرو شده اند، ابراز امیدواری کرد تا مجددا تعاملات خود را با زاگرب از سر بگیرند.

در این دیدار آخرین شرایط مذاکرات وین، از سوی وزیر خارجه کشورمان تشریح شد.

رادمان وزیر خارجه کرواسی هم در این دیدار با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی ایران، بر علاقه مندی کشورش برای تعمیق روابط با ایران تأکید کرد.

وزیر خارجه کرواسی ضمن تبریک پیروزی های اخیر تیم ملی فوتبال ایران، حضور مربی کروات در ایران را موجب خوشحالی دانست و برای تیم فوتبال ایران آرزوی موفقیت های بیشتر کرد.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که دیروز (پنجشنبه) برای شرکت در نشست مزبور و بعلاوه نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و افغانستان به آنتالیا سفر نموده، امروز با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و خورخه آریزا وزیر خارجه ونزوئلا دیدار و گفت وگو کرد.

وی دیروز بعلاوه با وزیر خارجه عراق، عبدالله عبدالله و صلاح الدین ربانی وزیر خارجه پیشین افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

مجمع دیپلماسی آنتالیا امروز (آدینه) 28 خرداد با سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه افتتاح خواهد شد. این نشست با حضور مقامات عالی رتبه کشورها، وزرای امور خارجه، روسای سازمان های بین المللی و منطقه ای و دیپلمات های برجسته برگزار می گردد.

فرصت های تازه صلح و همکاری در قفقاز جنوبی، تقویت همبستگی های منطقه ای، همکاری های منطقه ای در آسیا، ارتباط با آفریقا، مسائل خاورمیانه و خلیج فارس، روابط فراآتلانتیکی، پناهجویان و مهاجران، دیپلماسی مالی و تجارت، ارتباطات و اخبار جعلی در دنیای مجازی از جمله مهم ترین موضوعاتی هستند که در اجلاس سالجاری مجمع دیپلماسی آنتالیا مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "امیدواری ظریف به از سرگیری تعاملات تجاری شرکت های ایرانی با کرواسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواری ظریف به از سرگیری تعاملات تجاری شرکت های ایرانی با کرواسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید