مواد غذایی را انبار نکنید!

به گزارش وبلاگ 2012، وزیر بازرگانی انگلیس از شهروندان این کشور که نگران شکست دولت در رسیدن به توافق تجاری پسابریگزیت با اتحادیه اروپا هستند، خواست مواد غذایی انبار نکنند.

مواد غذایی را انبار نکنید!

به گزارش وبلاگ 2012 از ایسنا، الوک شارما، وزیر بازرگانی انگلیس گفت: مطمئن است که حتی اگر انگلیس بدون یک توافق تجاری از اتحادیه اروپا خارج گردد، تامین غذا حفظ خواهد شد.

انگلیس و اتحادیه اروپا روز یکشنبه موافقت کردند مذاکرات برای رسیدن به یک توافق تجاری جامع را تمدید نمایند تا مانع از خروج بدون توافق انگلیس از این بلوک در سرانجام ماه میلادی جاری شوند.

انگلیسیها در مارس که کشورشان وارد قرنطینه سراسری برای مقابله با گسترش بیماری کووید 19 داشت، به احتکار مواد غذایی پرداختند و قفسه های فروشگاه ها را خالی کردند به طوری که بسیاری از مردم مجبور شدند برای خرید مایحتاجشان مانند دستمال کاغذی، رب گوجه فرنگی و برنج ساعتها در صف بایستند یا در مناطق دورتری به خرید بپردازند.

کنسرسیوم خرده فروشی انگلیس روز یکشنبه گفت خرده فروش ها هر آنچه که ضروری است انجام می دهند تا برای همه احتمالات در اول ژانویه آماده باشند و موجودی کنسرو، دستمال کاغذی و مواد غذایی که تاریخ مصرف طولانی تری دارند را افزایش داده اند.

همچنین گفته می گردد نیازی نیست مردم مواد غذایی بیشتری از حد معمول خریداری نمایند زیرا تاثیر عدم توافق تجاری با اتحادیه اروپا شامل محصولات تازه وارداتی مانند میوه و سبزی می گردد که نمی توانند به مدت طولانی توسط فروشندگان یا مصرف نمایندگان نگهداری شوند.

این کنسرسیوم نسبت به قیمت های بالاتر بدون یک توافق تجاری هشدار داد. گروه تسکو که بزرگترین فروشگاه زنجیره ای انگلیس است، گفت مصرف نمایندگان باید منتظر افزایش بین سه تا چهار درصدی قیمت ها باشند. با این حال شارما گفت این تاثیر اندک خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه ساندی تایمز پیشتر گزارش داده بود وزیران انگلیس در پی احتمال عدم توافق تجاری به سوپرمارکت ها هشدار داده اند به انبارسازی مواد غذایی بپردازند.

منبع: جام جم آنلاین

به "مواد غذایی را انبار نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد غذایی را انبار نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید